ExpolandTour

Africa Health 2015 Johannesburg – G. Afrika Fuarı

05-07 Mayıs 2015 tarihleri arasında Güney Afrika Cumhuriyeti’nin Johannesburg kentinde Africa Health 2015 adlı Uluslararası Sağlık Ekipmanları ve Medikal Malzemeler Fuarı düzenlenmiştir. Bakanlığımızca milli ve bireysel katılımı desteklenen söz konusu fuara toplam 15 farklı ülke pavilyonu ile birlikte toplam 40 ülkeden 450’yi aşkın firma katılım sağlamıştır.

AfricaHealth 2015 fuarına, TG-Ekspo Uluslararası Fuarcılık tarafından Milli Katılım organizasyonu gerçekleştirilmiştir. Bahse konu Fuara ülkemizi temsilen sağlık sektöründe faaliyet gösteren 8’i Ur-Ge projesi kapsamında Ankara Sanayi Odası standında yer almak üzere toplam 32 imalatçı Türk firmasının yanı sıra sağlık turizmin geliştirilmesine katkı sağlamak ve G. Afrika ile yapılacak işbirliği alanlarını tespit etmek üzere DEİK organizatörlüğünde hastane zincirlerinden oluşan heyet bir info-stand ile katılım sağlamıştır. Türk Pavilyonu’na başta Sahra Altı Afrika Bölgesi firma temsilcileri olmak üzere muhtelif ülke ve bölgelerden gelen iş adamlarınca ziyaret gerçekleştirilmiştir. Fuar kapsamında 13 farklı konfereans düzenlenmiştir. Ayrıca Sn. Ticaret Müşavirimiz ile milli katılım kapsamında fuara katılan firmalarımız için TG Expo organizatörlüğünde bir seminer düzenlenmiştir.

Diğer taraftan, Türk Pavilyonunu Güney Afrika Cumhuriyeti nezdindeki Büyükelçimiz Sn. Kaan ESENER ve Pretoria Ticaret Başmüşavirimiz Sn. Hakan KARABALIK ile Müşavir Yardımcısı Sn. Lale ÖZKAN ziyaret etmiştir. 

This website uses cookies and asks your personal data to enhance your browsing experience. We are committed to protecting your privacy and ensuring your data is handled in compliance with the General Data Protection Regulation (GDPR).